FIT SAMOOBRONA

Zapraszam wszystkich do nauki samoobrony. U nas poznasz bardzo dużo różnych metod dzięki którym wyjdziesz obronną ręką.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

JAK ZACZĄĆ? TO PROSTE!

ASPEKT FIZYCZNY

Należy wzmocnić chociaż w minimalnym stopniu nasze ciało, zwiększyć tężyznę fizyczną, bo nawet jeśli zastosujecie jedną z lepszych technik ucieczkę i będziecie w stanie podbiec tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt kroków to na nic się wam zda ta umiejętność.

Ponadto aby zastosować jakkolwiek technikę obrony należy wykazać odrobinę siły i wytrzymałości. Na naszych treningach zwiększycie swoją wydolność i siłę.
Poprzez ćwiczenia motoryczne staniecie się  sprawniejsi co polepszy to wasze samopoczucie oraz pozwoli na polepszenie swojej samooceny.

Wszystkie ćwiczenia motoryczne robicie w ramach zajęć FITNESS na RIP60.

ASPEKT PSYCHICZNY

Nawet jeśli będziecie mistrzem sztuk walki a strach was sparaliżuje wszystkie treningi nie będą miały żadnej wartości i przegracie. Naszym zadaniem jest nie zwalczanie strachu ale umiejętne przesuwanie jego granicy ukierunkowanie go na ochronę i ocalenie naszego życia zdrowia godności i mienia.

Na naszych zajęciach poznacie zasady panowania nad samym sobą nad pokonywaniem stresu.

Nauczycie się wiary we własne działania.

Całość przełoży się na wasze życie prywatne: będziecie spokojniejsi, bardziej opanowani, będziecie stawiać podniesione czoło różnym przeciwnościom.

ASPEKT PRAWNY

Aby móc się skutecznie bronić nie należy zapominać nad aspektami prawnymi.
Na każdą akcję jest kontrakcja – nasze czyny jako „normalnych” ludzi obarczone są pewnymi normami prawnymi. Znalezienie się w sytuacji skrajnego zagrożenia często pozbawia nas także trzeźwego osądu sytuacji. np. Jeśli stoicie na przystanku i prosto na was idzie jakiś osobnik pod wpływem alkoholu (zakładając że was nie atakuje a tylko idzie), najlepszą obroną jaką w tej chwili zastosujecie będzie zejście z linii toru jego marszu. Jeżeli jednak wy nie schodzicie z linii jego marszu a następnie uruchomicie swój instynkt i go uszkodzicie poniesiecie konsekwencje prawne swoich czynów.

Na naszych zajęciach nauczycie się trzeźwego osądu.

My podpowiemy wam jakie są algorytmy postępowania w tego typu sytuacjach.

ASPEKT TECHNICZNY

Na każdych zajęciach nauczycie się instynktownych metod i sposobów obrony.
Nauczycie się wykorzystywać swoje ciało jako doskonałe narzędzie do walki.

W samoobronie nie ma jako tako konkretnych technik tylko zawarte są algorytmy postępowania.

Poprzez kilkanaście lat opracowaliśmy kilka takich algorytmów na naszych zajęciach będziecie mogli je poznać i nauczyć wykorzystywać.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

JAK ZACZĄĆ? TO PROSTE!

Wikipedia definiuje jak poniżej:

„Samoobrona – ogół działań mających na celu obronę przed fizycznym atakiem napastnika. Poza sensem potocznym, oznaczającym każdy sposób obrony, używa się tego terminu jako określenia sztuk walki (bez użycia broni lub używając przedmiotów użytku codziennego). Wyspecjalizowane szkoły prowadzą kursy samoobrony, uczące zachowań umożliwiających odparcie ataku silniejszego napastnika. Coraz częściej w Polsce pojawiają się kursy samoobrony dla kobiet. Należy do nich jednak podchodzić z dużą ostrożnością (jak i do wszystkich krótkich kursów samoobrony). Nie jest bowiem możliwe szybkie opanowanie przez kogoś, kto nie miał nigdy do czynienia ze sportem, technik walki wręcz, zwłaszcza wobec ataku z zaskoczenia, przez liczniejszego, silniejszego i uzbrojonego przeciwnika. Dobrze poprowadzony kurs samoobrony przekazuje uczestnikom wiedzę na temat, jak unikać zagrożenia, jak zachować się w sytuacjach podwyższonego ryzyka, nie dopuścić do siebie paniki itp. Umiejętności walki wręcz nie grają tu najważniejszej roli, choć konieczne jest oswojenie adeptów z prostymi technikami. Pojęcie to nie występuje w polskim systemie prawnym, w Kodeksie karnym znajdują się jedynie definicje obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, a w Kodeksie cywilnym istnieje instytucja samopomocy.”

ROZPOCZĘCIE TRENINGU

POBIERZ

Aby zapisać się wypełnij formularz wydrukuj i podpisz oraz przywieź do klubu