Piłka Siatkowa Herb Bestios100

BESTIOS BIAŁYSTOK

PIŁKA SIATKOWA

Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym biorą udział dwa zespoły po 7 zawodników w każdym (rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero). Na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

Piłka Siatkowa PLakat III Ligi Pi  ki Siatkowej2
Piłka Siatkowa Bestios Bia  ystok UKS Centrum August  w PS 02Piłka Siatkowa Bestios 1076Piłka Siatkowa Zwyci  ska dru  yn aBestios

HISTORIA SIATKI BESTIOS

Sekcja BESTIOS Piłka Siatkowa powstała w listopadzie 2015 roku jako nieformalny ruch zapoczątkowany przez trenera Krzysztofa Topolańskiego.

Oficjalnie została zatwierdzona na Walnym Zebraniu 30.01.2016 r. i od tego momentu jest pełnoprawną sekcja Stowarzyszenia.

W 2016 roku Bestios przystąpił do III Ligi wojewódzkiej  sezon 2016/2017 w której osiągnął 3 wynik.

W 2017 ponownie wystartowaliśmy w III Lidze Wojewódzkiej wygrywając ją i tym samym udało się nam wywalczyć miejsce w turnieju barażowym w którym osiągnęliśmy w sumie 2 miejsce w z braku środków zmuszeni byliśmy powrócić do gry w III Lidze (regulamin dawał możliwość gry z pozycji 2 miejsca ale przy wpłacie olbrzymich środków).

W 2018 ponownie wystartowaliśmy w III Lidze Wojewódzkiej (2018/2019) wygraliśmy ją oraz awansowaliśmy poprzez grę w 3 turniejach barażowych tym samym sportowo wywalczyliśmy udział w 2 Lidze Piłki Siatkowej

W 2019 przystępujemy do II Ligi z nowymi doświadczeniami i do końca roku jako beniaminek utrzymujemy 2 pozycję.