Piłka Ręczna Herb Bestios100

BESTIOS BIAŁYSTOK

PIŁKA RĘCZNA

Piłka ręczna inaczej szczypiorniak – jest to  gra drużynowa, zespołowa dyscyplina sportu. Zarówno męska jak i żeńska w którą gra się na całym świecie. W ręczna grają dwie drużyny po 7 zawodników. Celem gry jest wrzucenie za pomocą rąk piłki do bramki przeciwnika. Sama piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy mogą zrobić nie więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, mogą ją kozłować i podawać. Bramkarz może zrobić więcej kroków ale wyłącznie w polu bramkowym, po za nim staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go przepisy jak pozostałych zawodników.

Piłka Ręczna Bestios 2532
Piłka Ręczna Bestios pilka reczna 11Piłka Ręczna Bestios Bia  ystok 06 04 015Piłka Ręczna Bestios 3045Piłka Ręczna reprezentacja dziewczat woj podlaskiego BESTIOS

HISTORIA RĘCZNEJ BESTIOS

Naszą przygodę w ręczną zaczęliśmy od podjęcia uchwały w 2002 roku o dołączeniu niektórych dyscyplin sportowych do realizacji w działaniach stowarzyszenia.

W 2014 roku rozpoczęliśmy przygotowania, żeby na bazie najmłodszych rozpocząć Piłkę Ręczna rozpoczęliśmy program Białostocka Piłka Ręczna w klasach 3  szkoły podstawowej.

Do naszego programu włączyło się 487 uczniów chłopców i dziewcząt tylko w tym roczniku. Rozegrano kilkadziesiąt meczy.

W grudniu 2014 ówczesny zespół II Ligowy Piłki Ręcznej MOKS ogłosił, że nie będzie realizował piłki ręcznej w II lidze. Zawodnicy wraz z trenerem zgłosili się bezpośrednio do nas z prośbą o możliwość kontynuowania swojego rozwoju.

W lutym 2015 już były prowadzone treningi i powstała drużyna Bestios Białystok.

W między czasie podpisaliśmy porozumienie pomiędzy klubami piłki Ręcznej TPD oraz UKS 49 koordynował nam w działaniach Podlaski Związek Piłki Ręcznej

W 2015 roku Bestios przystąpił do III Ligi wojewódzkiej  sezon 2015/2016 którą wygrał i awansował do II Ligi Piłki Ręcznej.

W 2015 również były rozegrane mecze Juniorów i Juniorów młodszych (w barwach TPD wynik porozumienia.)

W 2016 roku były toczone rozgrywki Juniora Młodszego oraz Juniora w tym rozpoczęliśmy działania swoich sekcji dzieci i młodzika.

W 2017 z braku środków zmuszeni byliśmy powrócić do gry w III Lidze.

W 2018 ponownie wystartowaliśmy w II Lidze zdobyliśmy 5 miejsce w tabeli.

W 2019 przystępujemy do II Ligi z nowymi doświadczeniami.