Mecz II Ligi Piłki Ręcznej grupy B IIM3B/3

Bestios Białystok vs SPR Nowe Piekuty

Zwycięża Bestios

31:28

W dzisiejszym dniu zagraliśmy swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligowych w nowym sezonie 2018/2019. Mecz był rozegrany w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku.

Rozegrany został pomiędzy Bestios Białystok a SPR Nowe Piekuty. Spotkały się dwie równorzędne drużyny Aktualny Mistrz Podlasia i Wicemistrz Podlasia.

W pierwszych kilku minutach meczu zespół z Piekut pod wodzą Szymona Jadczka zdobył 5 bramek i ten wynik utrzymywał się przez 8 minut. Pierwsze przełamanie passy niezbyt korzystnej dla nas zrobił grający trenerem Bestios Białystok Mateusz Antolak a następnie Mateusz Puchalski, Damian Kowalczuk, Łukasz Płoński oraz Krzysztof Reszeć.

Nasz zespół otrząsnął się i powoli systematycznie zgodnie z wcześniejszym planem walczył o przewagę do przerwy przegrywaliśmy z SPR-em 14:15. Później też nie było łatwo i goniliśmy SPR punk za punkt aż w końcu w 52 minucie meczu nastąpiło przełamanie i objęliśmy prowadzenie. W sumie każdy z zawodników brał udział w naszym zwycięstwie.

Najlepszym strzelcem był Mateusz Puchalski z nr 27 zdobył 11 bramek.

Końcowy gwizd i Bestios Białystok ZWYCIĘŻA 31:28 a tym samym wywalcza 3 punktu. Pomimo wielu trudności organizacyjnych wynikających z szeregu obowiązków organizatora za które przepraszamy.

Dopisała nam publiczność i w sumie mecz obejrzało 183 osoby na widowni bardzo się z tego cieszymy. ÓSMY zawodnik nie zawiódł naszego zespołu.

W przerwie meczu jeden z naszych bramkarzy i niesamowity animator Paweł Pietrowcew przeprowadził konkurs dla dzieci spośród widowni i rozdał kilkanaście naszych pomarańczowych koszulek. Niedługo nowy mecz i nowe nagrody do wygrania przez naszą publiczność.

W Bestios Białystok zagrało 11 zawodników:

Bramkarze: 1 Beczko Michał, 12 Karwowski Albert, 16 Dyśko Paweł,

Skrzydłowi: 2 Jabłoński Szymon (2), 3 Reszeć Krzysztof (1),

Obrotowi: 4 Jaskurzyński Patrycjusz (1), 14 Stec Wojciech (3), 77 Antolak Mateusz (6)

Rozgrywający: 15 Kowalczuk Damian (5), 21 Płoński Łukasz (2), 27 Puchalski Mateusz (11)

Nasze spotkanie mogło się odbyć dzięki wsparciu Miasta Białystok oraz Firmy sprzedającej Elektronarzędzia LOZAR.

Zarząd Stowarzyszenia Bestios